Словарь терминов - блог «Фермер Центр»
Фермерцентр
ул. Чкалова 215Б 54000 Николаев, Украина
0 800 21-53-33 fermercenternik@gmail.com
  • Время работы
    Время работы
    Пн-Пт с 08:00 до 18:00 Сб-Вс с 8:00 до 17:00
    Прием заказов онлайн круглосуточно

Словарь терминов

Мульчування - покриття грунту мульчі (різноманітними органічними залишками, які під впливом присутніх у них бактерій, перетворюються на гумус - родючий шар). Мульчування грунту допомагає в боротьбі з бур'янами, припиняє випаровування вологи з грунту, що призводить до зниження частоти поливів, захищає грунт від вивітрювання та промерзання.

Гумус - органічні і хімічні сполуки в грунті, продукт життєдіяльності грунтових організмів.

Фейхоа - вид вічнозелених невеликих дерев з роду Акка сімейства Миртові. Стиглі плоди фейхоа темно-зеленого кольору, м'які на дотик з ароматом полуниці та ананасу. Плоди багаті йодом, ніж найбільш цінні для людини.

Терміни висіву насіння. У Європейській частині країни холодостійка рослини, як правило, висівають в кінці березня - початку квітня. Тоді ж висаджують і картоплю . Моркву, петрушку, салат, шпинат можна висівати в середині листопада на гряди з таким розрахунком, щоб сходів не було до випадіння снігу. Норму висіву при сівбі подзімнем збільшують в 1,5-2 рази, насіння зашпаровують кілька дрібніше, але обов'язково покривають їх перегноєм товщиною 2-3 сантиметри, щоб попередити утворення кірки. 
Вимогливі до тепла культури висівають і висаджують на дачі

Глибина посіву. Початківці городники зашпаровують насіння зазвичай дуже глибоко. При цьому, в кращому випадку, сповільнюється ріст насіння, а іноді вони зовсім не проростає. Справа в тому, що для зайво глибоко посаджених насіння утруднений доступ кисню повітря, який їм так само необхідний для проростання, як вода і тепло. Погані результати дає дуже дрібний посів, при якому насіння висихають і видуваються вітром. 
Дослідами встановлено, що для дрібного насіння овочевих рослин, наприклад, кропу, моркви та інших, а також і для буряків найкращі результати виходять при посіві на глибину в 1-3 сантиметри. Великі насіння гороху, квасолі слід висівати на глибину в 5 сантиметрів, насіння баштанних - на глибину 5-6 сантиметрів.